Атлетико Мадрид е 9-ият отбор, който се класира за елиминациите в Шампионската лига! Тимът на Диего Симеоне се справи без трудности с предпоследния във френската Лига 1 Монако с 2:0 на своя "Уанда Метрополитано" в среща от петия кръг на групите на турнира.

Домакините събраха актив от 12 точки след пет изиграни срещи и така оглавиха поне за два часа Група А - преди изиграването на срещата на основния конкурент за върха Борусия Дортмунд (с Брюж). При успех на германците, битката за първото място ще се реши в последните мачове от групите, когато Атлети гостува на Брюж, а Борусия - на Монако.

Атлетико Мадрид - Монако

източник: Gulliver/GettyImages

Атлетико реши нещата на 'Уанда" още до 24-ата минута, когато вече водеше с 2:0. Във 2-ата минута младият бранител на Монако Беноа Бадиашиле си вкара автогол, след шут на Коке. Така със своите 17 години 265 дни Бадиашиле стана най-младият футболист с автогол в Шампионската лига. Той подобри предишното „върхово” постижение – на Миле Свилар (18 години и 65 дни), поставено през 2017 г.

Малко след това Гризман (24') вкара 4-ия си гол през този сезон в надпреварата след пас на Кореа. Това бе и 11-ти гол за нападателя в последните 11 мача у дома за Атлетико в Шампионската лига.

Домакините завършиха срещата с човек по-малко, след като в края Савич бе изгонен за игра с ръка в наказателното си поле. Това накара съдията да отсъди дузпа в полза на Монако, която обаче бе пропусната от резервата Радамел Фалкао.

Тиери Анри отново трябваше да използва много млади играчи, поради огромния брой контузени състезатели в състава си. Това е 5-та загуба за легендата на Арсенал начело на "монегаските" (още 2 равенства и 1 победа) в 8 мача във всички надпревари.

Срещата започна приказно за Атлетико. Още във 2-ата минута Коке се озова на добра стрелкова позиция пред наказателното поле. След силен шут, топката се отби в тялото на бранителя на Монако Беноа Бадишил, излъга вратаря и нахлу във вратата на французите за 1:0. В 8-ата минута Лемар стреля опасно от пряк свободен удар, но топката се отби от външната страна на десния страничен стълб и излезе в аут.

В 24-ата минута новата атака на Атлетико стигна до своята реализация, след като Кореа се впусна в предни позиции. Той запази топката в очертанията на терена и от аутлинията чукна към Гризман. Французинът бе сам на границата на вратарското поле и с много специфичен удар с левия крак, в далечния ъгъл на вратата на Беналио, оформи крайното 2:0.

До края на полувремето "дюшекчиите" намалиха значително темпото и така завършиха частта с два гола след два точни шута.

През второто полувреме Монако вдига оборотите и опита да стигне до нещо. В 78-ата минута Томас стреля от далечна дистанция, но Беналио извади в корнер.

В 83-та минута съдията даде дузпа за Монако след игра с ръка черногореца Стефан Савич в наказателното поле на домакините след удар на Тилеман. Бранителят бе изгонен, а зад топката застана Радамел Фалкао. Колумбиецът обаче пропусна да се разпише срещу бившия си отбор, след като не уцели вратата, пазена от Ян Облак.

До края шутове на Тилеман и Фалкао излязоха в аут и така оставиха резултата непроменен.

Атлетико Мадрид – Монако 2:0

1:0 Беноа Бадиашиле (автогол) 2‘

2:0 Антоан Гризман 24‘

Състави на двата отбора:

Атлетико Мадрид: Ян Облак, Сантиаго Ариас, Стефан Савич, Люка Ернандес, Фелипе Луис, Коке, Томас Партей, Родри, Тома Лемар (Никола Калинич 63‘), Анхел Кореа (Саул Нигес 69‘), Антоан Гризман

Треньор: Диего Симеоне

Монако: Диего Беналио, Джулиан Бианконе, Андреа Раджи, Жемерсон, Беноа Бадиашиле, Насер Чадли (Софиан Диоп 63‘) Хан-Ноа Масеньо, Юри Тилеман, Александр Головин (Тюрам Юлиен 63‘), Муса Сила (Рамадел Фалкао 55‘), Самуел Гренасер

Треньор: Тиери Анри

Главен съдия: Матиас Гестраниус