Атлетико Мадрид победи с 2:0 Реал Сосиедад в мача от 10-ия кръг на Ла Лига. Така „дюшекчиите“ излязоха начело в класирането с 19 точки, на пункт пред Барселона, който в неделя посреща Реал Мадрид.

Попаденията за успеха на тима на Диего Симеоне, който през седмицата падна тежко от Борусия Дортмунд с 0:4, реализираха Диего Годин и Филипе Луиш.

Резултатът бе открит след 45 минути игра. При хубава атака отдясно, топката бе отбита и попадна в Диего Годин, който малко пред вратарското поле направи 1:0.

През второто полувреме, в 60-ата минута Саул Нигес комбинира с Филипе Луиш, който успя хитро да се измъкне от опеката на отбраната, и с прецизен изстрел оформи 2:0.

Седем минути след това Диего Коща получи много находчиво подаване в пеналта, но за негово съжаление Мигел Анхел Моя изпъкна с чудесно спасяване.

В следващия кръг Атлетико Мадрид гостува на Леганес, а Реал Сосиедад е домакин на Севиля.