Борещият се за оставане в испанския елит тим на Майорка победи шампиона Атлетико Мадрид с 1:0 в мач от 31-ия кръг на Ла Лига. Успехът за домакините бе едва седми от началото на сезона и прекъсна серията им от седем поредни поражения в шампионата. Майорка събра 29 точки на 17-ата позиция, на една пред 18-ия Кадис. Атлетико пък спря поредицата си от шест победи и остава с 57 точки на четвъртото място. Третият Барселона също е с 57, но и два мача по-малко. Лидер е Реал Мадрид с 69 точки.

Победният гол за домакините бе дело на Ведат Мурики в 68-ата минута от дузпа. Преди това в 46-ата Браян Оливан Ереро оправи опасен удар, но Ян Облак спаси вратата си. Малко по-късно Яник Караско можеше да открие за гостите, но не успя да овладее добре топката и защитата на Майорка се справи.

Ведат Мурики бе точен за 1:0 след отлично изпълнение от бялата точки, а до края футболистите на Атлетико Мадрид не успяха да изравнят.