Атлетико Мадрид съумя да не загуби визитата си на Хетафе, като тимът на Диего Симеоне дори стигна до успех с 2:1 след обрат на „Алфонсо Перес”. Атлети губеше в резултата до 78-ата минута, след като през първата част Стефан Митрович даде превес на домакините от предградията на Мадрид.

Карлес Аленя обаче бе изгонен с директен червен картон след много тежък шпагат в краката на съперник, а това спомогна на гостите да стигнат до пълен успех.

Големият герой за гостите се казваше Луис Суарес, чиито попадения в 78-ата и добавеното време на срещата спомогнаха на актуалния шампион на Испания да стигне до трите точки.

Така Атлетико се извиси на върха в Ла Лига и вече има 14 точки, докато Хетафе остава в зоната на изпадащите и продължава да няма нито една точка в своя актив.