Атлетико Мадрид продължава усилено похода си към второто място в испанската Ла Лига. "Дюшекчиите" победиха с минималното 1:0 като гост състава на Райо Валекано.

Единственото попадение в срещата дойде четири минуит след началото на втората част, когато Коке разигра добре с Жоао Феликс, след което с много хубав диагонален удар испанецът донесе и трите точки на своя тим.

Пет минути преди края Анхел Кореа си изкара глупав червен картон, след като репликира главния съдия Хосе Луис Монтеро.

С успеха "рохибланкос" окупираха третата позиция в испанския елит с 54 точки. В момента втори е Севиля с 56. След добрия старт на сезона валеканци се свлякоха до 13-а позиция с 32 точки. Опасната зона е осем надолу и първият тим там е Кадис с 24 пункта.