Атлетико Мадрид измъкна ценни три точки срещу Осасуна след домакински успех с 1:0 в мач от 14-ия кръг на Ла Лига. Скъпоценния гол вкара Фелипе три минути преди последния съдийски сигнал. Така Атлетико заема 4-ото място в класирането с 26 точки.

Атлетико Мадрид Осасуна

източник: sofascore.com

Гостите можеха да поведат още в 37-ата минута, но вратарят Ян Облак спаси удар на Лукас Торо. Попадение на Гризман в 56-ата минута пък бе отменено заради засада. "Дюшекчиите" натиснаха през втората част, но Лемар и Анхел Кореа пропуснаха добри ситуации. В 81-ата минута след опасен шут на Караско топката като по чудо не влезе във вратата на Осасуна. Пак той бе замесен в 87-ата минута, когато центрира от корнер и Фелипе с глава не остави шансове на стража на гостите.