Атлетико Мадрид измъкна трите точки срещу Бетис у дома след победа с 1:0 в мач от 36-ия кръг в Ла Лига. "Дюшекчиите" спечелиха срещата в намален състав, а успеха донесе Диего Коща с гол в 74-ата минута. Преди това съотборникът му Марио Ермосо бе изгонен в 57-ата минута за събаряне на откъсващ се съперник.

Така Атлетико Мадрид си гарантира, че ще завърши в топ 4 в крайното класиране и ще участва и догодина в Шампионската лига.

През първото полувреме две попадения на домакините не бяха зачетени след консултация с ВАР. В 23-ата минута Анхел Корея прати топката в мрежата, но после се видя, че преди това Маркос Йоренте е играл с ръка. Алваро Мората вкара в 37-ата минута, но се оказа че е бил в положение на засада.

След почивката "дюшекчиите" стигнаха до победата, макар и останали в намален състав. Яник Караско центрира от фаул в 74-ата минута и Диего Коща с глава направи 1:0.