Отборът на Атлетико Мадрид срази като гост Севлия с 2:0 в мач от 7-ия кръг на Ла Лига.

Още през първото полувреме "дюшекчиите" започнаха да контролират темпото на игра. В 29-та минута Маркос Йоренте откри резултата за гостите, а Коке асистира за гола.

През втората част на двубоя Алваро Мората удвои преднината на тима воден от Диего Симеоне с гол в 57-та минута, а като по правило Антоан Гризман се появи в игра от скамейката в 61-та минута.

Андалусийци създадоха прекалено малко в предни позиции. Те затрудниха Ян Облак за първи път чак в 76-ата минута. Тогава вратарят направи отлично спасяване след удар с глава на Насири.

С тази победа Атлетико прекъсна негативната серия от две поражения, а тези три точки поставиха "дюшекчиите" на 5-то място в испанската Ла Лига.