Атлетико Мадрид постигна 11-ия си успех в Ла Лига. Момчетата на Диего Симеоне повалиха с 3:0 последния в Ла Лига Уеска.

Победата бе осигурена от попадения на Люка Ернандес (31'), Сантиаго Ариас (52') и Коке (71'). Това, че двамата крайни бранители вкарват гол в един мач за мадриддчани, не се е случвало от 1999 г., когато Агилера и Серена бележат на Естремадура на "Висенте Калдерон". Попадението на Коке пък дойде в 400-ия му мач за клуба.

В 31-ата Тома Лемар изведе чудесно Коке, който центрира успоредно на голлинията към далечната греда, където непокритият Люка Ернандес отбеляза от няколко метра.

Вторият удар гостите нанесоха в 52-ата минута. Тогава Антоан Гризман центрира към далечна греда, където Ариас намери добре топката с шут по диагонал.

19 минути преди края Гризман опита шут от малък ъгъл, но топката удари гредата. При добавката Коке се разписа за 0:3.

След този успех Атлетико остава втори с 41 точки, докато Уеска е последен с 11 пункта.

Уеска - Атлетико Мадрид 0:3

0:1 Люка Ернандес 31'

0:2 Сантиаго Ариас 52'