Атлетико Мадрид се справи със съпротивата на Алавес при гостуването си в мач от 29-ия кръг на Примера и спечели с категоричното 4:0. Голевете за успеха реализираха Саул Нигес, Диего Коща, Алваро Мората и Томас.

Още в 5-ата минута Гризман пусна отличен пас към Нигес, който матира вратаря на домакините, за да изведе "дюшекчиите" напред в резултата. Само шест минути по-късно Коке намери на отлична позиция Диего Коща, който с отличен елегантен удар удвои преднината на тима си.

Доминацията на Атлетико продължи и през втората част паднаха нови два гола. Първо в 59-ата минута точен беше Мората след асистенция на Лемар, а шест минути преди края на двубоя Томас оформи крайния резултат.

След този успех мадридският клуб e на втората позиция в класирането с актив от 59 точки, на 10 изоставане от лидера Барселона. Алавес е на 5-ото място с 44 точки.