Атлетико Мадрид постигна труден и ценен успех над Валенсия на стадион „Местая“ с 1:0 в среща от 11-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение бе автогол на Тони Лато в 79-ата минута.

Гостите пропускаха шанс след шанс, докато Яник Караско не се вряза в наказателното поле и неговото центриране отскочи от опънатия крак на защитника на Валенсия Тони Лато и се спря в мрежата в 79-ата минута.

Автоголът беше случаен, но със сигурност заслужен, след като отборът на Диего Симеоне доминираше във владение и изстреля 14 шута към вратата, повечето спасени от намиращия се във форма вратар на Валенсия Хауме Доменек плюс едно изчистване на голлинията от защитника Даниел Вас.

Така столичани събраха 23 точки, с което се изравниха на върха с лидера Реал Сосиедад. "Прилепите" от своя страна са на десетото място с 12 пункта.

В следващия мач от шампионата възпитаниците на Диего Симеоне приемат Валядолид, докато Валенсия ще има визита на Елче.