Атлетико Мадрид сътвори страховит обрат от 1:2 до 3:2 с гол в добавеното време срещу Атлетик Билбао и взе успеха в срещата от 12-ия кръг на Ла Лига.

Последният гол на "Уанда Метрополитано" падна в 91-ата минута и бе дело на Диего Годин. Първоначално главният рефер - Хосе Мария Мартинес, отмени попадението, но след консултация със системата ВАР, голът бе признат. Успехът доближи "дюшекчиите" на 1 точка от лидера Барселона (24 т.), след като те вече са втори с 23 т.

Атлетико Мадрид - Атлетик Билбао

източник: Gulliver/GettyImages

Атлетико започна слабо двубоя. Тимът на Диего Симеоне не успя да отправи нито един точен удар през първата част, но за сметка на това Билбао бе ефективен в предни позиции.

В 36-ата минута  Атлетико допусна попадение след силен шут на Микел Сан Хосе от дистанция. Облак не успя да я избие, топката се отби в левия страничен стълб и се разкара по голлинията. Най-бързо до нея стигна Иняки Уилямс, който просто я добави за 1:0. Това бе първият гол, който Атлетико получава през първата част през този сезон.

15 минути след началото на второто полувреме, Томас върна своя тим в срещата след туповен шут от над 25 метра. Поради по-високото разположение на играчите на Атлети по терена, те бяха хванати на контраатака три минути след попадението на Томас.

Иняки получи хубав пас от дълбочина, измъкна се от дълбочина и озовал се сам срещу Облак го матира с втория си гол в срещата. Това превърна нападателя в първия играч вкарвал две попадения на новооткрития „Уанда Метрополитано“ срещу Атлетико.

Домакините обаче не свалиха гарда и успяха да изравнят в 80-ата минута чрез Родри. Халфът засече с глава подаване от корнер на Томас и 10 минути преди края на двубоя вдъхна нова надежда на своите. Финалният удар по амбициите на баските бе реализиран в добавеното време на срещата, когато Диего Годин реализра с глава след подаване отдясно на Родри.

Победата праща Атлетико на 2-ро място с 23 т., докато Атлетик остава 17-ти с 10 т.

Атлетико Мадрид - Атлетико Билбао 3:2

1:0 Иняки Уилямс 36'

1:1 Томас Партей 61'

1:2 Иняки Уилямс 64'