Атлетико Мадрид записа победа с 1:0 при визитата си на Леванте в мач от 31-ия кръг от Ла Лига и по този начин се намести в Топ 3 на Испания. Столичани наказаха грешната стъпка на Севиля срещу Виляреал и го изместиха от челната тройка, а това стана, след като бранителят на Леванте Бруно Гонзалес си наниза ефектен автогол след четвърт час игра.

Тогава Маркос Йоренте получи топка вдясно на наказателното поле и се завъртя ефектно. Последва успореден пас за Диего Коста, но вместо нападателят да отиграе, то Гонсалес прецени да си вкара топката във вратата и по този начин донесе успеха на Атлетико.

Леванте, от своя страна, остава 11-и с 38 пункта, като е далеч от зоната за изпадане.

В другия мач от кръга Валядолид и Хетафе си спретнаха равенство – 1:1. Хайме Мата даде аванс на гостите в 41-ата минута, а дузпа на Унал в петата минута на добавеното време на първата част достави хикса за двата отбора.