Атлетико Мадрид стигна до пълен обрат с 2:1 при гостуването си на Еспаньол в четвъртия кръг на испанското футболно първенство.

С успеха футболистите на Диего Симеоне събраха 10 точки и оглавиха класирането в Ла Лига.

През първото полувреме Еспаньол излезе напред в резултата с точен удар с глава в 40-ата минута на Раул де Томас.

След подновяването на играта Атлетики бе пълен господар на терена. В 53-ата минута Тома Льомар изравни, но след справка с ВАР попадението не бе зачетено.

Резервата Яник Ферейра-Караско все пак върна Атлетико в мача в 79-ата минута, след като с диагонален удар порази вратата на домакините.

Развръзката дойде в деветата минута на добавеното време, когато Льомар с моще удар с левия крак донесе победата за мадридчани.