Атлетико Мадрид взе трети пореден успех в Ла Лига. Момчетата на Диего Симеоне не срещнаха трудности срещу намиращия се в силна серия Хетафе и го победиха с 2:0 у дома.

По един гол през първата част вкараха нападателят Антоан Гризман (27') и халфът Саул Нигес (37'). С това попадение французинът се превърна във втория играч, след Лионел Меси, вкарал 10 или повече гола в седем последователни сезона в Ла Лига. Също така той вече има 8 гола (плюс 2 асистенции) в последните си 8 двубоя във всички турнири за "дюшекчиите".

Атлетико Мадрид - Хетафе

източник: Gulliver/GettyImages

С тази победа Атлетико се доближи на 2 точки от Барселона (46 т.) преди каталунците да изиграят своя мач срещу Жирона в неделния ден.

Две минути преди края на срещат бранителят на Хетафе Джене Даконам получи втори жълт картон, за нарушение срещу Томас в средата на терена, и така остави своя тим с 10 души.

Атлетико започна силно и потърси ранен гол. Домакините взеха аванс в 28-ата минута, когато Гризман получи хубав пас от Томас между няколко защитници на съперника, около границата на наказателното поле. С мигновен шут с левия крак французинът опъна мрежата зад Давид Сориа.

В 34-ата минута Гризман отново опита да застраши вратата на съперника след силен шут от свободен удар, но топката премина с малко в аут.

8 минути преди края на първата част Никола Калинич стреля от непосредствена близост, но Сориа изби. Топката попадна на крака на Саул Нигес, който на празна врата оформи крайното 2:0 още през първата част.

В 54-ата гостите поискаха дузпа за игра с ръка на Диего Годин, но след кратко прекъсване реферът прецени, че няма нарушение. В 63-ата резервата на Атлети Виктор Мойехо стреля с малко над напречната греда.

Атлетико Мадрид - Хетафе 2:0

1:0 Антоан Гризман 27'

2:0 Саул Нигес 37'