Реал Мадрид спечели с 2:0 срещу Атлетико Мадрид в дербито на 13-ия кръг в Примера дивисион. Каземиро откри резулата в 15-ата минута, вратарят на "дюшекчиите" Ян Облак си вкара автогол в 63-ата минута след удар на Карвахал. За "дюшекчиите" загубата, която е първа за сезона в Ла Лига, сложи край на серията от 26 мача без поражение.

Първият удар в мача бе към вратата на Ян Облак в 6-ата минута. Бензема овладя топката в наказателното поле и върна към Модрич, който шутира от близо 25 метра, но неточно. В 9-ата минута стражът на "дюшекчиите" с невероятен рефлекс изби удар на Бензема в лявата греда, а секунди по-късно французинът отблизо не можа да нанесе точен удар.

Агресивната игра на тима на Зидан даде резултат в 15-ата минута. Тони Кроос центрира от корнер и отскокът на Каземиро се оказа недостижим за Ектор Ерера. Безпощадният удар с глава на бразилеца не остави шансове на Облак - 1:0.

След гола футболистите на Реал намалиха темпото, но продължиха да владеят инициативата и не позволиха на съперника да застраши вратата на Куртоа. В 41-ата минута Бензема получи добра топка в наказателното поле, но се засуети и ударът му беше блокиран. В заключителните минути на първото полувреме тимът на Диего Симеоне успя да притисне домакините, но отново не успя да стигне до голово положение. Секунди преди почивката на терена припламнаха искри между Коке и Винисиус, но реферът бързо охлади страстите.

Второто полувреме започна с три промени в състава на Атлетико - Караско, Фелипе и Ерера отстъпиха местата си на Анхел Кореа, Тома Лемар и  Ренан Лоди.

В 51-ата минута Реал получи отлична възможност да удвои преднината си, но от фаул пред линията на наказателното поле капитанът Серхио Рамос стреля в стената.

Златен шанс пропиля резервата Лемар в 54-ата минута, след като бе намерен с прекрасно подаване по земя на Йоренте отдясно. Футболистът на Атлетико от непосредствена близост направи по-трудното - прати топката в аут.

В 63-ата минута огромен малшанс споходи Ян Облак , след като силният шут на Карвахал от близо 25 метра срещна лявата греда, отби се в гърба му и влезе в мрежата - 0:2.

Попадението стъписа още повече гостите и чак в 76-ата те отправиха удар чрез Саул към вратата на Куртоа, но топката мина далеч от целта. В 80-ата минута минута обаче само невероятната намеса на Тибо Куртоа ги лиши от гол. Прекрасно центриране на Ренан Лоди от левия фланг кацна на главата на Саул, но силният му точен и силен удар бе избит от белгийския национал. Друг от резервите - Тома Лемар също бе близо до попадение три минути по-късно, след като "бялата" защита не можа да спре пробива му, но и той показа неточен мерник.

Търсейки гола, футболистите на Атлетико за малко да бъдат наказани за трети път в 90-ата минута. Бензема пусна към непокрития Лукас Васкес, който шутира без забавяне и само прекрасната намеса на Облак остави резултата непроменен.

РЕАЛ МАДРИД - АТЛЕТИКО МАДРИД 2:0

1:0 Каземиро (15)
2:0 Ян Облак (63-автогол)

РЕАЛ МАДРИД (4-3-3): 1. Куртоа - 2. Карвахал (79 - 25. Родриго), 5. Варан, 4. Рамос, 23. Менди - 10. Модрич (88 - 15. Валверде), 14. Каземиро, 8. Кроос - 17. Лукас Васкес, 9. Бензема, 20. Винисиус (79 - 11. Асенсио)

АТЛЕТИКО МАДРИД (4-4-2): 13.Облак - 23.Трипиър, 15. Савич, 18. Фелипе (46 - 10. Анхел Кореа), 22. Ермосо - 14. Йоренте, 16. Ерера (46 - 12. Лоди), 6. Коке, 21. Караско (46 - 10. Лемар)- 9. Луис Суарес (73 - 4. Кондогбия), 7. Жоао Феликс (60 - 8. Саул)