Атлетико Мадрид победи трудно с 1:0 пред собствена публика Селта Виго в мач от 35-ия кръг от първенството на Испания. Тази победа е безценна за мадридчани, които са съвсем близо до ново участие в Шампионската лига, заемайки четвърто място във временното класиране в Ла Лига със 70 точки.

Getty/Gulliver images
23 снимки

След близо четвърт час игра Родриго Рикелме стреля силно, но Висенте Гуаита се справи с опасността.  През втората част превъзходството беше поделено, като пропуски за гостите направиха Яго Аспас и Фран Белгран. В 76-ата минута Мемфис Депай беше близо до това да изведе Атлетико напред в резултата.

Шест минути преди края на редовното време точен шут на Родриго де Пол осигури успеха в полза на столичани. Селта остава на 16-та позиция с 34 спечелени точки. По-късно днес Валенсия приема Райо Валекано, докато Бетис е домакин на Алмерия. В понеделник Барселона ще играе на свой терен срещу Реал Сосиедад.