Атлетико Мадрид надделя категорично с 5:0 над Лас Палмас в мач от 25-ия кръг на футболното първенство в Испания. Така играчите на Диего Симеоне се изкачиха временно на третата позиция в класирането преди останалите двубои от кръга.

Полузащитникът Маркос Йоренте отбеляза два гола в първите 20 минути от двубоя, а след подаване на Коке Анхел Кореа вкара трето попадение в началото на второто полувреме. След това той се разписа и от дузпа в 62-ата минута. Мемфис Депай оформи крайния резултат 5:0 след асистенция на Родриго Рикелме три минути преди края на редовното време.

След победата Атлетико има актив от 51 точки и изпревари Барселона заради по-добрата си голова разлика. По-късно каталунците гостуват на Селта Виго и при победа ще се върнат отново трети. Отборът на Лас Палмас остава на осма позиция с 35 пункта.