Атлетико Мадрид постигна важна победа с 3:1 над Жирона у дома. Срещата беше от 31-ия кръг на Ла Лига. Два гола за успеха на "дюшекчиите" вкара Антоан Гризман, а един добави Анхел Корея. За каталунците точен беше Артьом Довбик.

Двубоят на "Сивитас Метрополитано" започна отлично за гостите, които поведоха още в 4-ата минута. Тогава Ян Коуто преодоля Ян Облак, след което подаде към Довбик, а украинецът на празна врата не сбърка.

Gulliver/GettyImages
11 снимки

В 33-ата минута „дюшекчиите“ получиха право да изпълнят дузпа, след като Мигел Гутиерес игра с ръка. Зад топката застана Гризман, който не остави шансове на Пауло Гацанига.

В седмата минута на продължението на първата част "рохибланкос" стигна до пълен обрат. Алваро Мората качи топката на главата на Корея и аржентинецът я насочи в долния десен ъгъл за 2:1.

Пет минути след подновяването на играта Атлетико стигна до трети гол. Йон Солис сбърка и кълбото се озова в Гризман. Французинът от удобна позиция не остави шансове на Гацанига.

С успеха "дюшекчиите" събраха 61 точки и остават на четвърто място във временното класиране, като вече имат пет точки аванс пред петия Атлетик Билбао.  Жирона е трети с четири точки повече.