Реал Мадрид и Атлетико Мадрид завършиха при резултат 1:1 в дербито от 23-ия кръг в Ла Лига. Гол в последната минута не позволи на футболистите на Карло Анчелоти да излязат на 4 точки пред Жирона.

"Кралете" откриха резултата в 20-а минута. Тогава упоритата игра на Браим Диас създаде суматоха в защитата на "дюшекчиите". Това позволи на техничния футболист да се озове сам срещу Ян Облак и от близка дистанция да го преодолее.

В началото на второто полувреме Стефан Савич успя да прати токата в мрежата, след като Гризман центрира от ъглов удар. ВАР обаче отмени гола, защото Саул Нигес се оказа в засада и пречеше на Аний Лунин да се намеси.

Към края на срещата отново Гризман бе замесен в опасно положение, но техничното му изпълнение с пета бе отразено от стража на "лос бланкос".

Все пак паритетът бе възстановен с последния удар по топката. Една изритана топка в наказателното поле достигна до Мемфис Депай, който я отклони с глава. Начо И Карвахал се засуетиха и Маркос Йоренте се разписа с глава срещу бившия си тим.

В класирането Реал Мадрид остава на само 2 точки пред втория Жирона, а именно двата тима се срещат след седмица.

Атлетико Мадрид заема четвърта позиция, а в сряда ще играе първи полуфинал от "Купата на Краля" срещу Атлетик Билбао.

Gulliver/GettyImages
36 снимки

Мачът започна по много неприятен начин за Карло Анчелоти, тъй като се наложи още преди първия съдийски сигнал Винисиус да бъде заменен от Браим Диас. Според медиите в Испания бразилецът е получил дискомфорт на загрявката.

Въпреки това "лос бланкос" започнаха много силно и именно Браим Диас нанесе първия точен удар в мача, но Ян Облак се намеси.

Двайсет минути бяха нужни на Реал Мадрид, за да открие резултата. След куп грешки в отбратана ан Атлетико Браим Диас се озова очи в очи с Ян Облак и от много близка дистанция чукна топката в мрежата.

След попадението продължи доминацията на "кралете" по отношение на владението на топката. Така след половин час игра Родриго опита мощен шут от дистанция, но не намери целта.

Пет минути по-късно центриране на Маркос Йоренте намери Саул Нигес в добра позиция. Изстрелът на испенца обаче премина встрани от целта.

Атлетико Мадрид започна по чудесен начин втората част и изравни резултата, след изпънение на корнер. Гризман намери Стефан Савич, който с глава прати топката в мрежата. Оказа се обаче, че Саул Нигес е бил в засада, а позицията му е блокирала Андрий Лунин. ВАР много бързо прегледа положението и отмени гола.

В 66-а минута домакините развиха страхотна контраатака, която завърши с пас на Валверде към Родриго. Бразилецът нанесе хубав шут, но Облак отново се бе позиционирал добре и спаси.

Четири минути по-късно Браим Диас със страхотни индивидуални действия намери си създаде пространство за удар, който обаче профуча покрай страничния стълб.

Петнайсет минути преди края Атлетико получи своя шанс да изравни. Ферлан Менди допусна неточност, която позволи на Анхел Кореа да се измъкне по десния фланг. Аржентинецът пусна успореден пас към Гризман, който опита много техничен удар с пета, но топката срещна тялото на Лунин.

FT Реал Мадрид - Атлетико Мадрид 1:1

1:0 Браим Диас 20'

1:1 Маркос Йоренте 90'+4'