Атлетико Мадрид спечели с 2:0 като гост срещу Реал Сосиедад в мач от междинния кръг в Ла Лига. Марио Ермосо (49) и Маркос Йоренте (74) донесоха трите точки за отбора на Диего Симеоне. Победата затвърди първото място в класирането за „лос колчонерос“.

През първото полувреме нито един от двата тима не успя да отправи точен изстрел. Темпото бе високо, а гостите действаха малко по-настойчиво. Луис Суарес два пъти бе в отлична позиция, но бе спрян. В 22-ата минута Микел Мерино шутира опасно. В 26-ата Марио Ермосо продължи към далечната греда, но защитата на баските се справи. Двата състава изпълниха общо седем ъглови удара преди почивката.

В началото на втората част гостите успяха да нанесат своя удар. Яник Ферейра Караско центрира от свободен удар, а Марио Ермосо вкара с глава. Баските опитаха да отвърнат, но не бяха акурантни в нападенията си. В 74-ата мадридският тим отбеляза втори гол. Луис Суарес задържа коженото кълбо с гръб към вратата и върна назад. Маркос Йоренте шутира и реализира за 0:2.

По този начин столичани остават на първото място с 32 точки от 13 мача, на три пред Реал Мадрид и с мач по-малко. Реал Сосиедад от своя страна е трети с 26 пункта от 16 изиграни двубоя.