Кадис и Атлетико Мадрид победи с 4:1 при гостуването си на Кадис след головете на Тома Лемар, Антоан Гризман, Анхел Кореа и Матеус Куня, които реализираха през второт полувреме. Ян Облак пък си отбеляза комичен автогол преди четвъртото попадение за "дюшекчиите".

Срещата бе от особена важност за тима на Чоло Симеоне, след като по-рано днес Бетис спечели с 3:1 домакинството си на Леванте и  измести "дюшекчиите" от четвъртата позиция, която е последната даваща право на участие в Шампионска лига.

БГНЕС
8 снимки

След едва 20 секунди Лозано напредна в половината на Атлетико, но прострелният му пас не намери негов съотборник в наказателното поле на Ян Облак. Още преди да са изминали 10 минути от първия съдийски сигнал Яник КАраско отвърна с мощен пробив, но топката му бе избита в последния момент преди да отправи изстрел от точката на дузпата. Няколко минути по-късно страхотно разбъркване в наказателното поле на домакините едва не завърши с гол, но ударът на Савич с акробатично изпълнение мина над вратата на Ледесма.

Следващите минути не предложиха нещо интересно, преди да дойде едно нарушение на Алекс Фернандес в центъра на терена, което му донесе жълт картон, отприщил гнева на футболистите и на двата тима. Минута след това грешен пас на Коке едва не доведе до гол за играчите в жълти екипи. Салви стреля отблизо, но вещата намеса на Савич предотврати сигурен гол.

Три минути след като бе изминал половин час игра Хосе Хименес напусна играта след като получи тежък удар в главата. Луис Суарес получи страхотен шанс няколко минути след принудителната промяна, но със слабия си крак изпрати топката високо над вратата от непосредствена близост.

Второто полувреме започна точно, както и първото - с ранен шанс за Кадис. Прострелна топка в наказателното поле едва не бе засечена от футболист в жълт екип и "дюшекчиите" отново оцеляха. Испанският шампион отвърна с удар на Караско, който с мъка бе избит в ъглов удар. След изпълнения корнер Савич стреля много опасно с глава, но Ледесма отрази.

"Отборът от заливчето" имаше нов шанс след статично положение, но за пореден път нямаше точен удар във вратата на облак - този път Хароян с глава не намери очертанията.

В ответната атака резултатът бе открит - Тома Лемар откри с глава след брилянтно центриране на Караско.

Няколко минути след попадението, голмайсторът Лемар остана очи в очи с Ледесма, но ударът със слабия му десен крак намери тялото на вратаря на домакините.

Поредно статично положение откри нов шанс пред жълтите - центриране насочено към Алваро Негредо не бе добре избито, но при добавката Кала не намери вратата.

В 70-ата минута Антоан Гризман с отмерен удар направи резултата 0:2.

Две минути след втория гол Атлетико имаше шанс да вкара и трети гол, но защитник на домакините изби от голлинията. Грешката на андалусийския тим обаче бе наказана 120 секунди по-късно, когато влезлият преди три минути Анхел Кореа реализира трето попадение за тима на Диего Симеоне след страхотна комбинация и асистенция на друга резерва - Матеус Куня.

Пет минути преди края Ермосо загуби една топка вляво от наказателното си поле, а при центрирането на Лозано Ян Облак не успя да улови и сам вкара топката във вратата си.

60 секунди след комичната изява на Облак Матеус Куня бе изведен по страхотен начин от Гризман срещу Ледесма и с мощен удар възстанови преднината от три гола на шампионите на Испания.

Кадис - Атлетико Мадрид 1:4

0:1 Тома Лемар 57`

0:2 Антоан Гризман 70`

0:3 Анхел Кореа 76`

1:3 Ян Облак(автогол) 85`

1:4 Матеус Куня 86`

Кадис(4-4-2): Ледесма - Карселен, Хароян, Кала, Еспино - Салви(78`- Алейо), Йонсон(жк)(84`- Фали), Фернандес(жк), Переа(68`- Негредо) - Собрино(78`- Арсамендиа), Лозано

Старши треньор: Алваро Сервера

Атлетико Мадрид(3-5-2): Облак - Савич, Хименес(31`- Фелипе), Ермосо - Йоренте, Де Пол, Коке, Лемар(73`- Кореа), Караско - Гризман, Суарес(73`- Куня)