Атлетико Мадрид спечели драматично с 2:1 домакинството си на Райо Валекано в среща от 20-ия кръг на Ла Лига. Въпреки че в състава на Диего Симеоне имаше доста ротации заради натоварения график на отбора в последните седмици, „дюшекчиите“ стигнаха до победата с голове на Рейнилдо и Мемфис Депай, докато Алваро Гарсия вкара за Райо.

На „Сивитас Метрополитано“ домакините имаха добър шанс в 20-ата минута, когато Мемфис Депай се оказа сам срещу вратаря, но ударът му бе неточен. Три минути след това Иси Паласон засече центриране в наказателното поле, но прати топката над вратата. При ответната атака Столе Димитриевски се намеси чудесно, за да спре изстрел на Анхел Корея.

„Дюшекчиите“ стигнаха до гол в 36-ата минута. Родриго Рикелче центрира към границата на вратарското поле, откъдето Рейнилдо засече неспасяемо топката с глава. Съдията Сесар Сото Градо преразгледа ситуацията с ВАР, след което голът остана – 1:0.

Райо Валекано обаче изравни в ключов момент. В 43-ата минута Пеп Шавария изведе Алваро Гарсия на стрелкова позиция и от границата на наказателното поле Гарсия вкара страхотен гол.

В 64-ата минута удар на Антоан Гризман мина покрай вратата, но натискът на тима на Диего Симеоне продължи. Девет минути преди края на редовното време Пабло Бариос намери Депай и нидерландецът чукна топката в мрежата. Радостта на домакините обаче не продължи дълго, тъй като ВАР се намеси и попадението не бе зачетено заради засада.

В 90-ата минута топката стигна до Антоан Гризман на дясното крило, след което последва центриране по земя. Мемфис Депай отклони топката, а вратарят на гостите не внимаваше и допусна топката да мине между краката му – 2:1 за Атлетико.

С тази победа Атлетико събра 47 точки и измести Барселона от третото място, докато Райо Валекано е 13-и с 24 точки в актива си.