Атлетико Мадрид постигна първа победа през новия сезон. В събота вечер на своя „Уанда Метрополитано“ възпитаниците на Диего Симеоне надиграха трудно бойкия новак Райо Валекано с 1:0.

Единственото попадение в срещата бе дело на Антоан Гризман. То падна в 63-та минута след центриране от корнер и игра с глава на Савич в наказателното поле на гостите. Там най-съобразителен се оказа французинът, който от няколко метра даде донесе успеха на своя тим. Срещата не се характеризира с кой знае колко футболни достойнства.

Атлетико Мадрид - Райо Валекано

източник: БГНЕС

„Дюшекчиите“ решиха нещата в своя ползва едва през втората част, отправяйки едва два удара в очертанията на вратата на съперника.

В края на двубоя Ян Облак отново прояви страхотния си рефлекс след силен шут от близко разстояние на Мигел Морено.

Така след равенството 1:1 срещу Валенсия в първия кръг на Ла Лига, сега супершампионът на Европа от тази година записа първи пълен комплект от три точки по време на кампанията.

За Райо това е втора загуба след 1:4 срещу Севиля в откриващия кръг.

Състави на двата отбора:

Атлетико Мадрид: Ян Облак, Хунфран (Томас Партий 36‘), Стефан Савич, Диего Годин, Люка Ернандес, Анхел Кореа (Коке 66‘), Родри, Саул Нигес, Тома Лемар, Антоан Гризман (Желсон Мартинш 76‘), Диего Коста Старши треньор: Диего Симеоне

Райо Валекано: Алберто, Адвинкула, Абдулайе, Жорди Амат, Алекс Морено, Елустондо, Гаел Какута (Алваро Медран 69‘), Трехо, Комесаня (Жозе Поцо 69‘), Алваро Гарсия (Серхио Морено 77‘), Ембарба Старши треньор: Мичел