Атлетико Мадрид спечели гостуването си на Хетафе в мач от 36-ия кръг на Ла Лига след успех с 3:0. Над всички за „дюшекчиите“ отбеляза Антоан Гризман, с което класира тима за Шампионската лига.

Гризман откри резултата в 27-ата минута, когато остава сам срещу вратаря на домакините след пас от Родриго де Пол и хладнокръвно прати топката в мрежата.

Снимки: Gulliver/GettyImages
28 снимки

Шест минути след това Мейсън Грийнууд можеше да възстанови паритета, но ударът на англичанина срещна напречната греда.

В 42-ата минута Гризман вкара втория си гол в срещата. Попадението първоначално бе отменено заради засада, но след намесата на ВАР бе признато.

Шест минути след началото на втората част французинът оформи своя хеттрик. Атлетико организира хубава отборна атака и Гризман бе изведен в пеналтерията, след което отбеляза с техничен удар, който мина между краката на Давид Сориа.

С успеха отборът на Диего Симеоне събра 73 точки и е недостижим за петия Атлетик Билбао. За Хетафе предстои гостуване на Алавес, докато „дюшекчиите“ ще приемат Осасуна.