Отборът на Леганес измъкна точка от домакинството си на Атлетико Мадрид от 11-ия кръг на Ла Лига. Срещата, която се игра на Естадио Мунисипал де Бутарке, завърши при 1:1. Мадридчани поведоха през второто полувреме след чудесно изпълнение на Антоан Гризман от фаул, а по-малко от 10 минути преди края Гуидо Карийо възстанови равенството.

Така момчетата на Диего Симеоне записаха пето реми от началото на кампанията и с 20 точки е на второто място в класирането. Леганес остана в опасната зона на изпадащите с 9 пункта на 18-ата позиция.

Въпреки че „дюшекчиите“ владееха повече топката, Леганес стигна до по-чистите положения през първата част.

За първи път домакините застрашиха вратата на своя опонент в 21-ата минута, когато   Оскар завъртя много коварно топката в пеналта, а Юсеф Ен Насири изпревари персоналния си бранител, но насочи топката малко над напречната греда.

В 27-ата минута Оскар стреля от фаул, но топката прелетя на малко встрани от десния стълб.

Третата добра ситуация за Леганес през първата част дойде след половин час игра, когато Оскар отново стреля от фаул, но отново покрай целта.

Първата по-любопитна ситуация през вторите 45 минути дойде в 67-ата минута. Насер Ен Насири направи страхотен индивидуален рейд, откъсна се очи в очи с вратаря Ян Облак, който обаче разгада намеренията на съперника си и блокира изстрела му.

Атлетико Мадрид поведе след 69 минути игра от статични положение. Антоан Гризман си заложи да изпълни фаул, шутира мощно, топката прелетя над стената и след това влетя в левия ъгъл на вратата на Леганес за 1:0.

Няколко минути след това момчетата на Диего Симеоне можеха да удвоят аванса, но изстрел на Антоан Гризман бе превъзходно отразен от Иван Куеяр.

Домакините обаче не спряха да търсят попадение, а в 82-ата минута късметът покри Атлетико. Родриго Тарин стреля след центриране от фаул, но в напречната греда. Топката остана във владение на играчите на Леганес и след това Гуидо Карийо си пое и оформи 1:1.

В следващия кръг Леганес е гост на Жирона, а „дюшекчиите“ са домакин на Атлетик Билбао.