Кадис победи Атлетико Мадрид с 2:0 у дома. Срещата беше от 28-ия кръг на Ла Лига. И двата гола за успеха на малката "жълта подводница" вкара Хуанми (24,64).

С успеха Кадис събра 18 точки и е на две от спасителната зона. "Дюшекчиите" са четвърти с 55 точки.

Домакините поведоха в 24-ата минута. Тогава Роберто Собрино намери Хуанми, който с глава от близка дистанция прати топката в левия ъгъл за 1:0.

Три минути по-късно Атлетико можеше да стигне до изравнително попадение, след като Самуел Лино си освободи пространство за удар и шутира под напречната греда, но Херемиас Ледесма реагира блестящо и спаси.

В 64-ата минута Кадис стигна до втори гол, с който си осигури успеха. Хавиер Ернандес намери Хуанми в наказателното поле, а той с удар от средна дистанция вкара за 2:0.

В 73-ата минута опасен удар с глава на Маркос Йоренте беше отразен от Ледесма.