Севиля победи Атлетико Мадрид с 1:0 в мач от 24-ия кръг на Ла Лига. Единственият гол в мача вкара Исак Ромеро през първото полувреме.

Успехът беше втори пореден за андалусци, които събраха 23 точки и излязоха на 15-о място във временното класиране. "Дюшекчиите" са 4-и с 48 точки.

Двубоят започна силно за домакините, като Ян Облак трябваше да се намесва на два пъти в началото на мача. В 16-ата минута Севиля поведе. Маркос Акуня центрира от корнер в наказателното поле на Атлетико Мадрид, където на първа греда Лукас Окампос игра с глава и продължи топката към Исаак Ромеро, който изпревари Коке и отблизо с глава вкара топката във вратата на Ян Облак.

В 19-ата минута Алваро Мората засече центриране на Марио Ермосо, но топката срещна гредата.

На полувремето Мората беше заменен от Мемфис Депай, след като получи травма в коляното малко преди края на първата част.

В 58-ата минута гол на Лукас Окампос беше отменен заради засада.