Нападателят на Атлетико Мадрид Луис Суарес записа изключително любопитен личен рекорд във вторник вечер. Мадридчани имаха гол пасив, но в последните 10-15 минути от срещата деветката на "червено-белите" собственоръчно донесе пълният актив от точки за тима си.

Уругваецът се разписа два пъти в гостуването на Хетафе за победата с 2:1, но по-специалният момент за него бе в 78-ата минута. Тогава футболистът изравни резултата, въпреки първоначалните съмнения за засада, като това се оказа единствената минута от редовното време на футболна среща, в която Суарес не е отбелязвал гол. По този начин играчът оформи уникалното по рода си постижение, да е вкарвал поне по един гол във всички минути между 1-ва и 97-ма.

В кариерата си уругвайският стрелец има на сметката си 661 мача, 427 гола и 238 асистенции.