Атлетико Мадрид постигна деветата си победа в испанската Примера дивисион, побеждавайки с минималното 1:0 Еспаньол на „Уанда Метрополитано”. Гол на Антоан Гризман в 56-ата минута от дузпа раздели двата тима, като наказателният удар дойде след отсъждане на системата VAR.

По този начин „дюшекчиите” запазиха положителната си серия и са с равни точки – 34, колкото има и лидера Барселона. Каталунският гранд обаче е с мач по-малко, а той е срещу Селта Виго по-късно в съботния ден.

Първото полувреме бе изцяло изравнено, като най-голямата възможност бе пред Еспаньол чрез Лео Баптистао. Атакуващият футболист се пребори за спорна топка в наказателното поле и отправи изстрел, който профуча опасно близо край десния страничен стълб на Ян Облак.

Второто полувреме тимът на Диего Симеоне стартира по-уверено, а това му даде резултат в 56-ата минута. Коке проби в наказателното поле, а Гранеро го спъна, но реферът Марио Мелеро Лопес получи сигнал от видеоасистентите си и отсъди дузпата след VAR. Зад топката застана Гризман, който откри резултата и развълнува феновете на Атлети.

До края на мача барселонци имаха своите шансове да изравнят резултата, но добри намеси на Облак запазиха победата за домакините от столицата. В идния кръг Атлетико гостува на Севиля, докато Еспаньол приема Леганес.