Прекрасен мач на Антоан Гризман. Атлетико Мадрид надигра драматично новака Валядолид с 3:2 в среща от 16-ия кръг на Ла Лига.

На "Хосе Сория" голямата фигура за тима на "дюшекчиите" отново бе Антоан Гризман. Французинът вкара на два пъти (46' от дузпа, 80'), а веднъж асистира на Никола Калинич (26') за втория успех на Атлети като гост през този сезон.

Атлетико Мадрид Валядолид

източник: БГНЕС

Валядолид показа прекрасен дух , изравнявайки от 0:2 до 2:2, с попадение на Фернандо Калеро (57') и автогол на Саул Нигес (63'), но изумителният Гризман реши нещата 10 минути преди края на двубоя.

С двете си попадения нападателят успя да се превърне в чужденеца с най-много голове за "червено-белите" - 83, изпреварвайки досегашния лидер Рубен Кано (82). Той вече има 125 гола в 300 мача за Атлетико Мадрид.

Това бяха също и попадения №5 и №6 за Гризман срещу Валядолид в 7-те му мача срещу този съперник. Французинът е вкарал 6 гола в Ла Лига през кампанията.

След този успех Атлетико изравнява Барселона на върха на класирането, като двата тима са с по 31 точки. Каталунците обаче са с мач по-малко (гостуването на Леванте от 16-ия кръг). Валядолид продължава все така турболентено в шампионата, като е 12-ти с 20 точки.

Срещата на "Хосе Сория" започна равностойно, без особено интересни ситуации пред двете врати. Атлетико все пак нанесе първия удар. В 26-ата минута Кореа, Гризман и Калинич сътвориха прекрасна комбинация в предни позиции, завършила с пас на французина към хърватина. Последният, останал сам в полето на съперника, не пропусна да разстреля Масип от няколко метра за 1:0.

В 37-ата и 39-ата минути Плано и Унал бяха близо до изравняването след хубави удари от дистанция, но в аут.

В последните секунди на първата част Атлетико получи право да изпълни дузпа, след като Кико Оливас игра с ръка в наказателното си поле. След консултация с ВАР, главният рефер Майенко посочи „бялата точка“. Зад топката застана Гризман, който с прекрасен удар в горния ляв ъгъл не остави шансове на Масип за 0:2.

Валядолид излезе с друго лице през второто полувреме и направи всичко, за да се върне в срещата. 48-ата минута Енеш Унал бе много близо до гола след изстрел с глава, но Облак реагира добре и изби. В 57-ата домакините все пак намалиха. След подаване от корнер централният бранител Фернандо Калеро засече прекрасно топката в далечния ъгъл на вратата на съперника и направи резултат 1:2.

В 63-ата минута Валдолид изравни. Турчинът Енеш Унал засече ново центриране от корнер, връщайки топката във вратарското поле. Там Саул не успя да реагира на идващата към него топка и я вкара в собствената си врата.

Срещата бе решена 10 минути преди края. Родри стреля от близка дистанция, но топката се спря в Стефан Савич. Черногорецът реагира бързо и чукна към останалия сам Гризман, който по диагонал изпрати мощен снаряд в долния ляв ъгъл на врата на Масип за крайното 2:3.

Валядолид – Атлетико Мадрид 2:3

0:1 Никола Калинич 26'

0:2 Антоан Гризман 46'

1:2 Фернандо Калеро 57'

2:2 Саул Нигес (автогол) 63'

2:3 Антоан Гризман 80‘

Състави на двата отбора:

Валядолид:  Хорди Масип, Антонио Регал, Кико Оливас, Фернандо Калеро, Начо Мартинес, Кеко, Мичел Ереро (Борха Фернандес 86'), Рубен Алкасар, Тони Вия, (Леонардо Суарес 75‘), Оскар Плано (Даниеле Верде 84'), Енеш Унал

Треньор: Серхио

Атлетико Мадрид: Ян Облак, Сантиаго Ариас, Стефан Савич, Диего Годин, Фелипе Луис (Томас Партей 60‘), Анхел Кореа (Желсон Мартинш 75‘) Родри, Коке, Саул Нигес, Никола Калинич (Витоло 70‘)