Отборът на Ювентус победи трудно Атлетико Мадрид с минималното 1:0 в мач от група D на Шампионската лига. Пауло Дибала отбеляза единственото попадение в продължението на първото полувреме, след като се разписа по феноменален начин от пряк свободен удар. По този начин "биаконерите" официално станаха част от елиминационната фаза на Шампиноската лига и не могат да бъдат изместени дори и от първата позиция в групата.

Двата отбора не предложиха най-качествения двубой и съответно чисти голови положения нямаше. Срещата завърши с по едва точни удара и за двата отбора. Като цяло Атлетико се държа доста стабилно в Торино и на моменти изглеждаше по-добрия отбор на терена, въпреки това обаче геният на Дибала осигури победата за италианците.

В последните мачове от групата "старата госпожа" гостува на Байер Леверкузен, който ще се бори с Атлетико Мадрид за втората позиция. "Дюшекчиите" имат наглед лесната задача приемайки Локомотив Москва, който пък ще се бори за третата позиция и участие в Лига Европа.

ЮВЕНТУС – АТЛЕТИКО МАДРИД 1:0

1:0 Пауло Дибала 45+2'

Първият удар към една от двете врати дойде в 4-ата минута, когато Ренан Лоди стреля, но право във вратаря Войчех Шчесни. Две минути след това и Томас Партей нанесе удар, но той бе блокиран от защитник на домакините.

Отборът на Ювентус създаде първото по-опасно положение в 9-ата минута. Домакините организираха добра скоростна атака, при която Пауло Дибала направи двойно подаване със свой съотборник и отправи удар от малък ъгъл, но Ян Облак успя да улови.

Атлетико отговори с неточни изстрели на Томас Партей и Ренан Лоди. В 20-ата минута Саул Нигес стреля с глава след добро центриране, но ударът му премина над вратата.

Веднага след това Юве организира скоростна атака, но Дибала сбърка извеждащия пас.

В 24-ата минута отново Саул отправи далечен удар по земя, в първия момент вратарят Шчесни не се намеси добре, но след това успя да улови топката.

В 32-ата минута Марио Ермосо получи първия жълт картон в срещата за нарушение в близост до наказателното си поле срещу Дибала. Миралем Пиянич успя да засече топката след изпълненинето на свободния удар, но встрани от вратата.

Три минути по-късно Родриго Бентанкур стана първият играч на дамакините, който също получи официално предупреждение.

В 37-ата минута Блейс Матуиди проби добре отляво в наказателното поле, но не сполучи с финалното подаване и топката бе изчистена.

Пет минути преди края на първата част и Ренан Лоди видя жълтия картон.

В добавеното време на първото полувреме Юве получи фаул отдясно на наказателното поле почти до аутлинията. Пауло Дибала се нагърби с изпълнението му и реши да отправи директен удар към вратата на Ян Облак и отбеляза страхотно попадение, забивайки топката под напречанта греда.

През втората част футболистите на Диего Симеоне погледнаха по-смело в атакуващ план и имаха няколко добри възможности за гол. В 50-ата минута след цнтриране от корнер топката стигна до Саул Нигес, който стреля от воле, но отново Шчесни успя да спаси.

Диего Симеоне реше пръв да предприеме промяна и включи в игра Жоао Феликс на мястото на Витоло в 54-ата минута. Шест минути след това и Анхел Корея се появи на мястото на Ектор Ерера.

Секунди след смяната Ювентус организира добра контраатака. Кристиано Роналдо напредна добре, но Томас Партей успя да го пресече на границата на на наказателното поле. Португалецът го финтира и стреля, но ударът му премина високо над вратата.

120 секунди по-късно далечен удар на Жоао Феликс профуча покрай гредата.

Маурицио Сари направи първата си промяна в 63-ата минута, като пусна в игра Федерико Бернардески на мястото на Аарън Рамзи.

Минута след това Симеоне извърши последната си рокада. Тома Лемар замени Ренан Лоди, което подсказваше намеренията на аржентинският специалист – да търси изравняването.

В 67-ата минута Федерико Бернардески стреля отлично по тревата, но топката се отби от дясната греда зад вратаря Облак.

Три минути след това Фелипе можеше да бъде изгонен, но след проверка с ВАР му бе показан само жълт картон.

В 71-ата минута Алваро Мората бе намерен с балонно центриране близо до вратата на Шчесни, но изстрелът му с глава премина над вратата.

Пет минути по-късно героят за "биаконерите" Пауло Дибала напусна терена под бурните аплодисменти на тифозите. Той бе заменен от Гонсало Игуаин.

В последните десет минути на срещата „дюшекчиите“ определено потърсиха гола, като се хвърлиха в атака. В 84-ата минута Жоао Феликс даде чудесен пас за Анхел Корея, но в последния момент Матайс де Лихт успя да блокира удара му.

В 88-ата минута Саул отново опита удар, но отново в аут.

120 секунди по-късно гостите поискаха дузпа за игра с ръка на Де Лихт, но след преразглеждане с ВАР такава не бе отсъдена.

В добавеното време на мача Тома Льомар отправи удар към вратата на Шчесни, но над вратата.

В последните секунди Мората направи фрапантен пропуск, след като се спъна пред топката на празна врата след хубаво подаване на Лемар. Все пак останаха и съмнения за засада на испанеца.

Стартови състави на двата отбора:

ЮВЕНТУС (4-3-1-2): 1. Войчех Шчесни – 13. Данило, 19. Леонардо Бонучи (к), 4. Матайс де Лихт, 2. Матиа Де Шилио – 30. Родриго Бентанкур, 5. Миралем Пиянич, 14. Блейс Матюиди – 8. Аарън Рамзи – 7. Кристияно Роналдо, 10. Пауло Дибала

Старши треньор: Маурицио Сари

АТЛЕТИКО МАДРИД (4-4-2): 13. Ян Облак - 12. Ренан Лоди, 22. Марио Ермосо, 18. Фелипе, 23. Киърън Трипиър – 8. Саул Нигес, 5. Томас Партей, 16. Ектор Ерера, 6. Коке (к) – 20. Витоло, 9. Алваро Мората

Старши треньор: Диего Симеоне

Главен съдия: Антъни Тейлър, Англия

Стадион: „Алианц Стейдиъм“, Торино, Италия