Атлетико Мадрид и Байерн Мюнхен завършиха при резултат 1:1 мача си от груповата фаза на Шампионска лига. В 26-ата минута Жоао Феликс изведе домакините напред, а пет минути преди последния съдийски сигнал Томас Мюлер възстанови равенството. "Дюшекчиите" изпуснаха наглед спечелен мач и сега ще трябва да търсят задължителна победа срещу РБ Залцбург, ако искат да продължат напред в най-престижния европейски клубен турнир.

Getty Images
22 снимки

Надлъгването започна с възможност за домакините, които още в 7-ата минута можеха да открият резултата. Анхел Кореа се втурна в наказателното поле и без да поглежда отправи удар в средата на целта, но Нюбел се отчете със страхотно спасяване.

Точно 7 минути по-късно Мусиала извърши отличен пробив и подаде към Сане, който шутира от движение, но топката премина високо над напречната греда.

Домакините поеха инициативата и след четвърт час игра успяха да поведат в резултата. Йоренте отправи страхотно центриране към Жоао Феликс, който с лекота преодоля Нюбел и изведе "дюшекчиите" напред.

В 31-ата минута Мусиала отправи преодоля двама противникови футболисти и отправи мощен шут, но топката премина покрай вратата на Облак. Малко по-късно последва нелоша възможност за Атлетико, която обаче бе пропиляна от неточния удар на Йоренте.

Началото на втората част бе идентично с първите минути на срещата. Доминацията на Атлетико се запази и в 58-ата минута Феликс разтресе напречната греда, а в последствие съдията отсъди засада при атаката на "дюшекчиите". Баварците отвърнаха с твърде амбициозен опит на Чупо-Мотинг, който не създаде проблеми на Облак.

Двайсетина минути преди края Гнабри изстреля топката към вратата, но тя бе лесно уловена от Облак.

В 85-ата минута Фелипе скочи на шпагат и подари дузпа на противника. Влезлият от пейката Томас Мюлер бе безпощаден от бялата точка и върна своя тим в двубоя. Домакините отвърнаха със страхотен изстрел с глава на Тома Лемар, който засече центриране от корнер, но топката премина над вратата на Байерн.

Добавените минути бяха изключително напрегнати, но в крайна сметка не се стигна до промяна в резултата. Така Байерн все пак открадна точка от "Уанда Метрополитано" и затвърди първата позиция в групата, а за Атлетико остава да гони задължителна победа в Залцбург.

Какво се случи в останалите срещи вижте ТУК!

АТЛЕТИКО - БАЙЕРН   КР 1:1
1:0 Жоао Феликс 26'
1:1 Томас Мюлер (д.) 85'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Атлетико Мадрид: 13. Облак, 22. Ермосо, 2. Хименес, 15. Савич, 23. Трипиър, 21. Ферейра, 6. Коке (к), 8. Саул, 14. Йоренте, 7. Феликс, 10. Кореа

Треньор: Диего Симеоне

Байерн Мюнхен: 35. Нюбел, 21. Ернандес, 27. Алаба (к), 4. Зюле, 20. Сар, 42. Мусиала, 8. Мартинес, 11. Коща, 43. Арей-Мби, 10. Сане, 13. Чупо-Мотинг

Треньор: Ханзи Флик

Съдия: Клемон Тюрпан