Манчестър Сити завоюва бойко 0:0 на "Уанда Метрополитано" в Мадрид срещу Атлетико и се класира на полуфинал в Шампионска лига. Срещата-реванш между "дюшекчиите" и "гражданите" бе изпълнена с положения, картони и спорни ситуации, но тимът от Манчестър се оказа краен победител след успеха си с 1:0 на "Етихад" преди седмица.

На полуфиналите в най-силния европейски клубен турнир Сити ще се изправи срещу 13-кратния носител на трофея - Реал Мадрид.

Gulliver/GettyImages
100 снимки

Първата опасна атака на домакините се разви по десния фланг, но центрирането на Йоренте беше пресечено. Малко по-късно Гюндоган шутира извън наказателното поле и топката мина встрани от вратата.

В 10-ата минута Де Бройне центрира от корнер, а Стоунс беше изпуснат и отправи удар с глава, но над гредата. Точно преди да изминат 20 минути Едерсон излезе навреме и изпревари спринтиращия Жоао Феликс. В ответната атака Бернардо нахлу опасно в наказателното поле, но топката му беше избита.

В средата на полувремето Де Бройне шутира от воле, но Рейнилдо се изпречи на пътя на топката и тя излезе в корнер. Сити уцели греда в 30-ата минута. Гюндоган насочи технично топката в ъгъла, но тя се отби от левия страничен стълб. При добавката на германския полузащитник Фелипе се оказа на точното място и предотврати сигурно попадение.

Атлетико Мадрид Манчестър Сити статистика

източник: Sofascore.com

В началото на втората част Атлетико опита натиск, който веднага ентусиазира публиката на "Уанда Метрополитано". Десетина минути след началото на частта дойде и най-изгодната ситуация, когато след центриране отдясно Феликс игра с глава, но не успя да намери пазената от Едерсон врата. 60 секунди по-късно Гризман опита удар от движение от дъгата, който прелетя в близост до целта.

Малко след влизането си в игра Родриго Де Пол имаше шанс да изравни общия резултат. Жоао Феликс измъкна топката между трима, комбинира с Кореа, който намери сънародника си, но ударът на бившия играч на Удинеце мина близо до вратата на гостите. Шест минути преди края Анхел Кореа свали с гърди много добре към Куня, чийто удар от 7-8 метра бе блокиран. От последвалия ъглов удар Савич имаше шанс да отбележи, но топката в близост до голлинията бе непосилна за черногореца.

В последните минути на срещата се изрази истинско меле край тъчлинията, след което Фелипе бе изгонен. Бразилецът влезе грубо в краката на Фодън, а впоследствие и изрита неспортсменски англичанина при спряла игра. В следващите секунди Зинченко, който загряваше отстрани и Стефан Савич се намесиха в разпрата. Илкай Гюндоган пък имаше шанс да убие мечтите на Атлетико в продълженията, останал един на един с Облак, но словенецът запази хладнокръвие и отрази. Последната възможност за мадридчани бе опропастена от Суарес, който получи неочакван подарък от Фернандиньо и стреля. Едерсон обаче внимаваше и запази крехкия аванс на манчестърци.

FT / Атлетико Мадрид – Манчестър Сити 0:0

Атлетико Мадрид: 13. Ян Облак, 15. Стефан Савич(жк), 18. Фелипе(чк), 23. Рейнилдо Мандава, 14. Маркос Йоренте (жк), 4. Жофри Кондогбия, 6. Коке (70` - Родриго Де Пол), 11. Тома Лемар(82` - Матеус Куня), 12. Ренан Лоди (70` - Анхел Кореа), 8. Антоан Гризман(70` - Яник Караско), 7. Жоао Феликс(82` - Луис Суарес)

Старши треньор: Диего Симеоне

Манчестър Сити: 31. Едерсон, 27. Жоао Кансело(жк), 14. Аймерик Лапорт, 5. Джон Стоунс, 2. Кайл Уокър (74` - Нейтън Аке(жк)), 17. Кевин Де Бройне (65` - Рахийм Стърлинг), 16. Родри (жк), 8. Илкай Гюндоган, 20. Бернардо Силва (79`  -Фернандиньо), 47. Фил Фодън(жк), 26. Рияд Марез (жк)

Мениджър: Хосеп Гуардиола

Главен съдия: Даниел Зиберт, Германия

Стадион: „Уанда Метрополитано“, Мадрид