Манчестър Сити победи Атлетико Мадрид с 1:0 в първи четвъртфинален мач в Шампионската лига. Единственото попадение на „Етихад” вкара Кевин де Бройне в 70-ата минута.

Двата тима изиграха двубой без особено много голови положения. „Дюшекчиите” заложиха на традиционната за тях здрава защита, която се пропука само веднъж. „Гражданите” владееха повече топката, но рядко застрашаваха Облак. Въпреки това отборът на Пеп Гуардиола взе аванс, който може да се окаже достатъчен, предвид факта, че в реванша испанският тим е длъжен да търси задължителен успех, за да продължи.

Gulliver/GettyImages
69 снимки

Първата по-интересна ситуация дойде в 8-ата минута. Тогава Жоао Кансело проби отдясно и отправи удар, който беше избит от защитник на гостите. Малко след това удар на Де Бройне беше блокиран. Последва корнер, след който Лапорт отправи удар с глава, но неточно.

В 18-ата минута Сити организира опасна атака отдясно. Родри намери Марез, който центрира остро в наказателното поле. Защитата на "дюшекчиите" не успя да изчисти, но Облак изпревари връхлитащия Гюндоган и улови.

В следващите минути гостите погледнаха по-смело към вратата на домакините, но не затрудняваха Едерсон. В 40-ата минута Кансело намери Де Бройне, който овладя и навлезе в наказателното поле, където падна след съприкосновение със Савич и Рейнилдо. Главният рефер Ищван Ковач обаче беше твърд в решението си, че дузпа няма. Сити така и не успяваше да преодолее защитния вал на гостите, поради което в 43-ата минута Стоунс опита удар от далечна дистанция, но стреля безкрайно неточно.

Втората част започна с отлична възможност за Атлетико. Йоренте беше изведен сам срещу вратаря, но отправи много слаб удар, който не затрудни Едерсон. Оказа се обаче, че халфът е бил в засада. Секунди по-късно "гражданите" най-после създадоха нещо по-интересното пред вратата на Облак. Де Бройне намери Гюндоган в наказателното поле. Германският халф овладя и отправи техничен удар от около 12 метра, но стреля покрай вратата.

В 51-ата минута гостите отново организираха опасна контраатака. Гризман намери Йоренте отдясно, но халфът от удобна позиция шутира слабо. Четири минути по-късно Сити получи право да изпълни пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Де Бройне отправи техничен удар, който Облак успя да избие, а след това изпревари Кансело и изчисти с крак.

Малко след това "гражданите" изпълниха заучено фаул, но ударът на Стърлинг беше неточен. В 64-ата минута Лапорт се извиси над всички след центриране от корнер, но ударът му мина опасно над вратата. Две минути по-късно Стърлинг се свлече на земята в наказателното поле след съприкосновение с Рейнилдо, но Ковач отново даде сигнал играта да продължи.

В 70-ата минута домакините поведоха. Кансело намери влезлият преди секунди в игра Фодън. Английският национал напредна и с чудесен пас изведе Де Бройне отдясно в наказателното поле, а халфът с удар в далечния ъгъл матира Облак за 1:0.

Десет минути по-късно Сити беше близо до втори гол. Отново Фодън създаде проблеми на защитата на Атлетико, след като проби отляво, навлезе навътре и намери Де Бройне на границата на наказателното поле. Белгиецът отправи коварен шут, който Савич успя да избие пред голлинията. В 86-ата минута шут на Де Бройне от около 15-16 метра мина над вратата.

Ман Сити - Атлетико 1:0

1:0 Кевин де Бройне (70)

Ман Сити: 31. Едерсон, 5. Стоунс, 6. Аке, 7. Стърлинг (68 - 10. Грийлиш), 8. Гюндоган /к/ (68 - 47. Фодън), 14. Лапорт, 16. Родри, 17. Де Бройне, 20. Силва, 26. Марез (69 - 9. Габриел Жезус), 27. Жоао Кансело

Треньор: Хосеп Гуардиола

Атлетико: 13. Облак, 4. Кондогбия, 6. Коке /к/ (60 - 5. Де Пол), 7. Жоао Феликс (81 - 11. Льомар), 8. Гризман (60 - 10. Корея), 12. Ренан Лоди, 14. Йоренте (60 - 19. Матеуш Куня), 15. Савич, 18. Фелипе, 23. Рейнилдо, 24. Вършалко

Треньор: Диего Симеоне

Ж.к.: Жезус, Едерсон (Ман Сити); Де Пол, Корея, Вършалко (Атлетико)

Съдия: Ищван Ковач

Стадион: "Етихад"