Милан победи Атлетико Мадрид с 1:0 като гост в мач от Група В на Шампионската лига. Единственото попадение в двубоя дойде три минути преди края, когато "росонерите" реализираха чрез резервата Жуниор Месиас, което бе достатъчно за успеха.

Gulliver/GettyImages
39 снимки

По този начин италианският гранд се върна в борбата за осминафиналите в турнира, след като събраха актив от пет точки, изпреварвайки днешния си съперник и са само на една от втория Порто.

Атлетико Мадрид Милан

източник: Sofascore.com

Домакините имаха възможността да стартират по отличен начин, след като Родриго Де Паул получи Яник Караско в наказателното поле и аржентинецът нанесе изстрел от въздуха, който бе отлично отразен от Чиприан Татарушану, но ако имаше попадение, то щеше да е отменено заради засада на белгиеца.

"Росонерите" отговориха в 7-ата минута, когато Брахим Диаз направи индивидуален пробив през центъра, но след това стреля встрани от вратата. Две минути по-късно центриране на Брахим Диас можеше да изненада Ян Облак, след като топката застрашително мина покрай левия страничен стълб.

В следващите минути гостите се чувстваха по-добре на терена, докато домакините често грешаха при изнасянето на топката.

В 19-ата минута "дюшекчиите" организираха добро нападение чрез Яник Караско. Той продължи към Родриго Де Паул, който стреля от дистанция, но топката премина над вратата.

Постепенно Атлетико Мадрид се задържа в половината на Милан, но защитата пред Чиприан Татарушану бе на мястото си и не позволи да се стигне до опасности. Последваха добри минути за гостите, които организираха постепенни атаки, а в същото време домакините заложиха на типичния си стил и се отбраняваха с петима пред Ян Облак.

В 34-ата минута Пиер Калулу центрира в наказателното поле, където на далечната греда бе оставен непокрит Тео Ернандес. Левият бранител на "росонерите" нанесе мигновен изстрел от въздуха, но прати топката покрай вратата.

До края на първото полувреме "росонерите" владееха контрола на топката, но това не водеше до положения пред вратата на Ян Облак.

На почивката двамата треньори не направиха промени по съставите си. В 47-ата минута Алексис Салемакерс отправи изстрел в далечния ъгъл, който бе уловен от Ян Облак. Атлетико Мадрид отговори минута по-късно, след като Тома Лемар получи в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но Чиприан Татарушану спаси.

"Росонерите" наложиха териториален натиск и и в 58-ата минута Франк Кесие стреля от дистанция, но много неточно. Три минути по-късно Тео Ернандес центрира остро от фаул в наказателното поле, където Симон Кяер стреля опасно с глава над вратата.

В 72-ата минута Златан Ибрахимович изведе отлично Жуниор Месиас в наказателното поле, след което бразилецът опита пас към Брахим Диас, но топката бе избита. Тимуе Бакайоко стигна първи до кълбото и отправи изстрел, но Стефан Савич решително изби.

Три по-късно Антоан Гризман центрира в наказателното поле към Родриго Де Паул, който стреля от въздуха, след което Чиприан Татарушану улови. В 77-ата минута гостите отговорих с изстрел от дистанция на Алесандро Флоренци, който премина над вратата.

В 80-ата минута Алесандро Флоренци центрира в наказателното поле от фаул, където Тимуе Бакайоко стреля с глава, но над вратата.

Седем минути по-късно "росонерите" откриха резултата. Тео Ернандес подаде към Франк Кесие, който веднага центрира в наказателното поле, където Жуниор Месиас с глава реализира във вратата на Ян Облак.

В 90-ата минута Исмаел Бенасер отправи изстрел, който бе отразен от вратарят на домакините, след което стражът направи спасяване и срещу Златан Ибраахимович. Веднага след това Матеуш Куня можеше да изравни, но направи фрапантен пропуск отблизо. Това бе и последното по-сериозно положение до края на двубоя.

АТЛЕТИКО М - МИЛАН 0:1

0:1 Жуниор Месиас 87'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

АТЛЕТИКО М: Ян Облак, Стефан Савич, Хосе Хименес, Марио Ермосо, Маркос Йоренте, Яник Караско, Тома Лемар, Коке, Родриго Де Паул, Антоан Гризман, Луис Суарес

Треньор: Диего Симеоне

МИЛАН: Чиприан Татарушану, Пиер Калулу, Симон Кяер, Алесио Романьоли, Тео Ернандес, Сндро Тонали, Франк Кесие, Раде Крунич, Алексис Салемакерс, Брахим Диас, Оливие Жиру

Треньор: Стефано Пиоли

Гл. съдия: Славко Винчич (Словения)

Стадион: „Уанда Метрополитано“, Мадрид