Атлетико Мадрид стигна едва до 0:0 гостуването си на Уеска в мач от четвъртия кръг на Ла Лига. Този път магическите отигравания на Луис Суарес не проработиха, въпреки че започна срещата от първата минута. Днес уругваецът игра 62 минути, след което бе сменен от Диего Коща.

Първата част двата състава водиха тактическа битка. В 19-ата минута гостите пропуснаха страхотен шанс. След изпълнението на ъглов удар Сиовас отклони към центъра на наказателното поле, където Сеоан сам от четири метра игра много лошо с глава. В 25-ата Жоао Феликс стреля опасно над гредата от пряк свободен удар. В края на частта Микел Рико насочи топката неточно от 12 метра след чудесно извадена топка по земя.

В 49-ата минута Маркос Йоренте отправи много техничен прехвърлящ удар, при който коженото кълбо прелетя много близо до целта. В 59-ата Луис Суарес бе изведен сам срещу вратаря, но реши да финтира и си затвори ъгъла. В края на двубоя възпитаниците на Диего Симеоне натиснаха и създадоха няколко неразбории в пеналтерията на своя съперник. Жоао Феликс бе най-активен в търсене на гол, но неточни изстрели или добри намеси на вратаря запазиха ремито до последния съдийски сигнал.